Manifestacja związkowa NSZZ "Solidarność"
Zachęcamy członków i sympatyków NSZZ "Solidarność" do udziału w ogólnopolskiej manifestacji związkowej.
Poniżej główne cele manifestacji:
- zahamowanie zwolnień grupowych w przedsiębiorstwach oraz ochrona miejsc pracy
- zaprzestanie wypowiadania układów zbiorowych pracy oraz wygaszania praw pracowniczych
- odrzucenie destrukcyjnej polityki klimatycznej, w szczególności rozwiązań takich jak Zielony Ład, Fit for 55, ETS oraz ETS2
- wsparcie branż kluczowych dla bezpieczeństwa energetycznego i przemysłowego Polski
- rozsądne gospodarowanie zasobami naturalnymi oraz prowadzenie sprawdzonej gospodarki leśnej, zapewniającej dostępność terenów leśnych dla obywateli oraz stabilność dostaw dla branży drzewnej
- prowadzenie odpowiedzialnej polityki w obszarze ochrony zdrowia z poszanowaniem praw pracowników i pacjentów
- przeprowadzenie kompleksowej reformy edukacji i nauki oraz wstrzymanie chaotycznych zmian w systemie oświaty
- niezwłoczną i realną waloryzację płac w sektorze finansów publicznych
- przywrócenie realnego dialogu społecznego pomiędzy rządem a partnerami społecznymi
- przywrócenie oraz przyspieszenie realizacji kluczowych inwestycji strategicznych, w tym budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, elektrowni jądrowych, rozwoju sieci naftowych i gazowych, rozbudowy portu w Świnoujściu oraz przywrócenia żeglowności Odry
- wstrzymanie wdrażania regulacji prawnych uderzających w bezpieczeństwo ekonomiczne polskich pracowników i ich rodzin
- przyspieszenie rozbudowy polskiej armii z wykorzystaniem krajowego potencjału przemysłowego
- ochronę polskiego rolnictwa przed skutkami umów handlowych Unii Europejskiej z Mercosur oraz Ukrainą
- zabezpieczenie interesów polskich przedsiębiorstw oraz bezpieczeństwa państwa po zakończeniu wojny w Ukrainie