Dzisiaj jest: Czwartek, 26 kwietnia 2018 r., Imieniny: Marii i Marcelego

W skład KSMMiR wchodzą:
Co przyznosi marynarzom nowy projekt ustawy.

DO POLSKICH MARYNARZY - CO PRZYNOSI MARYNARZOM NOWY PROJEKT USTAWY O PRACY I ZATRUDNIANIU NA MORSKICH STATKACH HANDLOWYCH.
Od wielu lat nie ma już statków noszących polską banderę, na których obowiązują polskie przepisy. Wielu marynarzy nie miało szans na pracę pod biało-czerwoną, pracują dla zagranicznych armatorów, coraz więcej pod unijnymi banderami gdzie przysługują im takie same prawa jak ich unijnym kolegom. Duża ilość marynarzy chciałaby pracować dla polskich kompani żeglugowych pod polską banderą oraz mieć pełen pakiet zabezpieczenia społecznego w Polsce tak jak każdy Polak, nie martwić się o swoją przyszłość jak i mieć gwarancje godnej pracy. więcej...


P R O T E S T ! W obronie honoru biało-czerwonej bandery.

Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków NSZZ “Solidarność” apeluje do Prezydenta, Parlamentu i Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o obronę honoru biało-czerwonej bandery i godła naszej Ojczyzny.
Pomimo naszego sprzeciwu, Minister Gospodarki Morskiej aprobuje i proponuje możliwość zatrudniania na polskich statkach marynarzy w oparciu o przepisy prawne obcego, dowolnie wybranego przez armatora kraju.

więcej...


V-Ships - Solidarność nadal bez porozumienia.

V-Ships - Solidarność - nadal bez porozumienia. Niestety nadal jest brak porozumienia pomiędzy V-Ships a Krajową Sekcją Morską Marynarzy i Rybaków NSZZ “Solidarność”. Sprawą sporną są składniki tabeli wynagrodzeń jak i jej wysokość...

więcej...


Na rzecz wysokiej jakości usług publicznych !!!

Usługi publiczne są elementem kluczowym dla społecznej, ekonomicznej i regionalnej spójności w Europie.
Usługi te muszą być wysokiej jakości i muszą być dostępne dla każdego.
Do chwili obecnej jedynymi opcjami zaproponowanymi na rzecz rozwoju usług publicznych są prywatyzacja i liberalizacja (szczególnie w takich sektorach jak energetyka, poczta i telekomunikacja). Nadszedł czas znalezienia innych rozwiązań! (...)

więcej...


Komitet Bałtycki Sekcji Transportu Morskiego ETF

Komitet Bałtycki Sekcji Transportu Morskiego Europejskiej Federacji Transportowców (ETF) Kopenhaga 1-2 czerwiec 2005 r. Będąc głęboko zaniepokojony działaniami polskiego Związku Agentów i Przedstawicieli Żeglugowych (APMAR) potępia jego zbiorowy atak na ITF, "Solidarność" i jej przywództwo.
Komitet odnotowuje i wyraża odrazę wobec kierowanych do załóg gróźb, że stracą pracę, jeśli nie podpiszą oświadczeń odcinających ich od woli jednakowych wynagrodzeń przewidzianych Artykułem 39 Traktatu powołującego UE.
więcej...Razem wpisów: 261   Wpisów na stronie: 5    Strona:50 z 53


  <-5 poprzednich   1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53    5 następnych ->
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości związane z marynarskim rynkiem pracy to dodaj swój adres e-mailowy.


Ostatnie wydanie

Wydanie Aktualne Wydania Archiwalne


Stronę odwiedziło
1723227 osób


Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność".


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia