Dzisiaj jest: Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r., Imieniny: Joanny i Franciszki

W skład KSMMiR wchodzą:
W sprawie polskich marynarzy pracujących pod NIS

Informujemy, iż Krajowa Sekcja Morska wraz z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Oficerów i Marynarzy zwróciły się do ZUS z wnioskiem o podjęcie działań mających na celu kontynuację porozumienia pomiędzy właściwymi instytucjami Polski i Norwegii, a przenoszącą obowiązek ubezpieczeniowy z Norwegii do Polski. 

więcej...


Zmiany w strefach zagrożonych działaniami o charakterze wojennym oraz wysokiego ryzyka ? Nigeria i Benin.

Informujemy, że po konsultacjach pomiędzy Sekcją Marynarzy ITF oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Pracodawców osiągnięto porozumienie w zakresie obecnych stref zagrożonych działaniami wojennymi i wysokiego ryzyka. Strefy, o których mowa dotyczą układów zbiorowych pracy typu IBF zawartych pomiędzy pracodawcami (armatorami) stowarzyszonymi w IMEC oraz związkami zawodowymi afiliowanymi w ITF.

więcej...


Związkowcy z NSZZ Solidarność DCT Gdańsk S.A. pikietują w Europie

Londyn to po Frankfurcie i Luksemburgu kolejne miasto, w którym pikietowali związkowcy z DCT Gdańsk SA razem z kolegami z ITF (Międzynarodowej Federacji Transportowców) i ETF (Europejskiej Federacji Transportowców).

więcej...


Powrót statków pod biało-czerwoną banderę

Pojawiły się informacje o przygotowaniu zmian legislacyjnych, które pozwolą na podatkowy powrót polskich statków pod biało-czerwoną banderę. Czy dzisiaj jeszcze jakikolwiek polski marynarz pływa na statku pod naszą banderą?

Pływa, ale niewielu. To zaledwie kilkaset osób zatrudnionych na kilku jednostkach, np. holownikach należących do prywatnych armatorów. Przy czym ta liczba pewnie się zmniejszy.

więcej...


Nowe wydanie Biuletynu Morskiego

Informujemy o najnowszym  wydaniu Biuletynu Morskiego Krajowej Sekcji Morskiej. Dostępny także na naszej stronie w pliku pdf. Ubiegły  rok obfitował niestety w wiele smutnych wydarzeń. Czarną serię rozpoczęło 3 styczna b.r. zatoniecie cementowca „Cemfjord”.

W grudniu ze statku „Szafir” uprowadzono 5 polskich marynarzy, ich traumatyczne przeżycia pozostaną na długo w pamięci. W morzu nie widać łez.

więcej...Razem wpisów: 237   Wpisów na stronie: 5    Strona:11 z 48


  <-5 poprzednich   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 48    5 następnych ->
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości związane z marynarskim rynkiem pracy to dodaj swój adres e-mailowy.


Ostatnie wydanie

Wydanie Aktualne Wydania Archiwalne


Stronę odwiedziło
1674885 osób


Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność".


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia