Dzisiaj jest: Wtorek, 21 sierpnia 2018 r., Imieniny: Joanny i Franciszki

W skład KSMMiR wchodzą:


Po 17-tu miesiącach porzucenia marynarze wracają do domu

ITF z zadowoleniem przyjął fakt, że w końcu, po trwających 17-cie miesięcy sporach pomiędzy armatorem a operatorem, 11 członków załogi statku „Agean Princes” bandery panamskiej mogło wrócić do domu w Indiach i Myanmarze. W trakcie tych sporów załoga była przetrzymywana na statku w Ajmanie, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Załoga wróciła do domu mimo, że nie otrzymała setek tysięcy dolarów zaległego wynagrodzenia.

Inspektor ITF, Mohamed Arrachedi, pomagał załodze od chwili kiedy została porzucona w czerwcu 2016 roku. „ To bardzo trudny przypadek ale w końcu, we współpracy z Federalnymi Władzami Transportu (FTA) udało się nam pomóc marynarzom i doprowadzić do repatriacji”.

„ITF i FTA ściśle współpracowali aby porzucona na wodach Zjednoczonych Emiratów Arabskich załoga mogła w końcu doczekać się zakończenia sporu. Ponieważ Zjednoczone Emiraty Arabskie dążą do pełnego przestrzegania Konwencji MLC to marynarze, którzy będą tam teraz pracować będą mieli zapewnioną lepszą ochronę swoich praw.

Aby pomóc w rozwiązaniu problemu porzuconej załogi inspektor ITF współpracował także z krajem bandery – Panamą.

„Ale to jeszcze nie koniec tej smutnej historii. Armator jest winien załodze zaległe wynagrodzenia aż od 2015 roku. Łączna kwota zaległości sięga 916 000,-USD. Inspektor Mahamed Arrachedi dodał: „ Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takiego porzucenia załogi. To jest plaga, która musi się skończyć i musimy ją już teraz powstrzymać”.

(tł. „Telegraph” No.3, March 2018)+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!
Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w formularzu, dla potrzeb niezbędnych do subskrybcji newslettera - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne wiadomości związane z marynarskim rynkiem pracy to dodaj swój adres e-mailowy.


Ostatnie wydanie

Wydanie Aktualne Wydania Archiwalne


Stronę odwiedziło
1747854 osób


Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność".


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia