Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność" pomaga odzyskać zaległe wynagrodzenia

2020-09-14

Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność" (KSMMiR NSZZ "Solidarność") w skład której wchodzą Organizacje Zakładowe i Międzyzakładowe NSZZ "Solidarność": Organizacja Międzyzakładowa w PŻM, Organizacji Marynarzy Kontraktowych, Organizacja Międzyzakładowa Marynarzy i Rybaków, Organizacja Międzyzakładowa PŻB S.A., Organizacja Międzyzakładowa DALMOR, Organizacja Zakładowa PRCIP, Organizacja Międzyzakładowa MSPiR oraz Organizacja Międzyzakładowa Pilotów Morskich prowadzi roszczenia polskich marynarzy należących do NSZZ "Solidarność".

Pomocą i doradztwem obejmujemy również wszystkich innych marynarzy w tym zagranicznych zatrudnionych na statkach objętych układami zbiorowymi akceptowanymi przez ITF, których stroną jest KSMMiR NSZZ „Solidarność”.

Od marca br roszczenia polskich marynarzy zgłoszone do KSMMiR NSZZ „Solidarność” dotyczyły wypłaty zaległych wynagrodzeń powstałych w rezultacie bankructwa duńskiego armatora A1 Offshore.

Wszyscy polscy marynarze, którzy zgłosili swoje roszczenia do OMK NSZZ „Solidarność” w Szczecinie i do OM NSZZ „Solidarność” MiR w Gdyni, odzyskali swoje zaległe wynagrodzenia.

Roszczenia zostały zakończone pozytywnie dzięki zaangażowaniu m.in. duńskich związków zawodowych afiliowanych w ITF (Międzynarodowa Federacja Transportowców) jak i uaktywnieniu duńskiej administracji. Do tej pory udało się odzyskać blisko ćwierć miliona złotych.

Podejmowane są dalsze starania w celu odzyskania innych należności, zagwarantowanych duńskim prawem.

2021-01-21
Szczepienia przeciw COVID-19 dla marynarzy cd.
2021-01-12
Szczepienia przeciw COVID-19 dla polskich marynarzy
2021-01-11
2020-12-21
Życzenia świąteczno - noworoczne
2020-12-21
Agenda ONZ stwierdza, że rządy łamią prawo międzynarodowe
2020-12-17
Oświadczenie Grupy Sterującej Komitetu Uczciwych Praktyk Międzynarodowej Federacji Transportowców (ITF FPC SG)
2020-12-15
Morscy partnerzy społeczni zwracają się do Komisji Europejskiej o podjęcie szybkich działań dotyczących zejścia na ląd osób uratowanych na morzu
2020-12-09
"Robi się gorąco": przełomowe decyzje ONZ i MOP wywierają presje na rządy w sprawie zmiany załóg
2020-12-07
"Solidarność" dokerów nie zostawia samych. Lider związkowców w GCT wraca do pracy.
2020-12-07
Wspólny list otwarty Europejskiej Federacji Transportowców (ETF) i Stowarzyszenia Armatorów Wspólnoty Europejskiej (ECSA)
2020-12-02
Międzynarodowa Izba Żeglugowa (ICS) z zadowoleniem przyjmuje rezolucję ONZ w sprawie przyznania statusu kluczowych pracowników dla marynarzy
2020-11-27
Ważne informacje dla marynarzy w sprawie przedłużania ważności morskich dokumentów
2020-11-12
Odpowiedź Ministerstwa Finansów na pismo Strony Pracowników Zespołu Trójstronnego ds. Żeglugi i Rybołówstwa Morskiego w sprawie likwidacji ulgi abolicyjnej dla marynarzy
2020-11-04
Czy należysz do związku zawodowego?
2020-10-23
Zmiany w strefach ryzyka od 1 listopada 2020 roku