Zmiany w strefach ryzyka od 1 listopada 2020 roku

2020-10-23

W związku z obecną sytuacją związaną z piractwem na wodach Zachodniej i Wschodniej Afryki, szczególnie mając na uwadze zwiększenie i intensywność ataków i porwań, lista IBF (International Bargaining Forum) i ITF (International Transport Workers' Federation) dotycząca Stref Ryzyka została rozszerzona od 1 listopada 2020 roku.

Zmiany dotyczą:

• Zatoki Gwinejskiej, gdzie dodatkowo do istniejącej już Strefy Wysokiego Ryzyka na wodach terytorialnych Nigerii i Beninu, utworzono nową Rozszerzona Strefę Ryzyka, aby pokryć większym obszarem rejon Zatoki między Liberią i Angolą.
  • Oceanu Indyjskiego, gdzie zmienione zostały współrzędne Strefy Wysokiego Ryzyka u wschodnich wybrzeży Somalii.

Szczegółowe informacje dotyczące tych zmian oraz uprawnień przysługujących marynarzom znaleźć można znaleźć w załączniku nr 1 - IBF List oraz w załączniku nr 2 - ITF List.