Krajowa Sekcja Morska
Marynarzy i Rybaków

NSZZ Solidarność

OTWARCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO ITF

2022-01-28

W dniu 26 stycznia 2022 roku ITF ogłosiła otwarcie pierwszego w historii konkursu fotograficznego ITF. Jego celem jest pokazanie triumfów, wyzwań i ciężkiej pracy milionów pracowników transportu na całym świecie we wszystkich sektorach, branżach i łańcuchach dostaw.

 

Niezależnie od tego czy jesteś stewardem, marynarzem, kierowcą autobusu, obsługującym bagaże czy dokerem – chcemy zobaczyć co dla Ciebie oznacza praca w transporcie.

 

Bycie pracownikiem transportu nie jest łatwe. Oznacza to harowanie w dziwnych porach dnia, z dala od bliskich i przyjaciół. Przewóz towarów, ludzi i dostawy dóbr do wszystkich zakątków świata -często w napiętych terminach - wymaga hartu.

 

Chcemy pokazać blaski i cienie bycia pracownikiem transportu. Od radości pracy w zespole po wyzwania związane z samotnością w podróży.

 

Konkurs jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich pracowników transportu z każdego kraju, którzy ukończyli 18 lat.

 

Przyjmowanie zgłoszeń kończy się 30 kwietnia 2022 roku w południe czasu środkowoeuropejskiego więc zachęcamy wszystkich aby już teraz zaczęli dokonywać zgłoszeń.

 

Najbardziej wymowna i interesująca fotografia zostanie nagrodzona nagrodą pieniężną w wysokości 2000 funtów a jej autor otrzyma tytuł pierwszego w historii zwycięzcy Nagrody Fotograficznej ITF.

 

 

Pracownicy transportu są siłą napędową naszych społeczeństw. Pracując w każdej porze dnia, często z dala od rodzin i bliskich, dostarczamy jedzenie, które ludzie jedzą, zapewniamy bezpieczne dojazdy do pracy i dostarczamy energię niezbędną dla naszych domów i podstawowych usług.

Celem naszego pierwszego w historii konkursu fotograficznego jest pokazanie triumfów i wyzwań związanych z byciem pracownikiem transportu we wszystkich sektorach, branżach i łańcuchach dostaw.

 

Nagroda inauguracyjna zostanie przyznana za najbardziej uderzające zdjęcie wykonane przez pracownika transportu, które najlepiej pokaże jak wprawiamy świat w ruch.

 

NAGRODY

I nagroda  -   2000 £

II nagroda  -   1000 £

III nagroda  -    500 £

Wyróżnienie -  200 £

 

Zasady i warunki

1. Przesłane zdjęcia mogą być pokazywane i udostępniane na wielu platformach ale przede wszystkim będą wykorzystywane do pokazania pracy ITF i jej podmiotów stowarzyszonych poprzez jej stronę internetową, publikacje, platformy mediów społecznościowych i kampanie.

2.  Zgłaszając się do konkursu udzielasz nieodwołalnej, niewyłącznej, ogólnoświatowej licencji praw autorskich na pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, rozpowszechnianie i wykorzystywanie dowolnych zdjęć za darmo, bez pozwolenia lub przypisania.

3. Zgłoszenia do konkursu otwarte są od 26 stycznia 2022r. od godziny 12.00 czasu środkowoeuropejskiego.

4. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2022 r. o godzinie 12.00 czasu środkowoeuropejskiego.

5. Konkurs jest otwarty wyłącznie dla obecnych pracowników transportu.

6. Przyjmowane będą wyłącznie zdjęcia wykonane od 30 kwietnia 2021 roku do 30 kwietnia 2022 roku.

7. Zgłoszenia można nadsyłać wyłącznie za pośrednictwem www.itfglobal.org/photoprize. oficjalnej platformy konkursowej.

8. Przyjmowane będą wyłącznie zdjęcia jednoklatkowe. Treść fotografii nie może być zmieniana poprzez dodawanie, przestawianie, zniekształcanie lub usuwanie osób i/lub przedmiotów z kadru.

9. Dozwolone są zmiany koloru lub konwersja do skali szarości, które nie zmieniają treści.

10. Nie można zgłaszać zdjęć, które zostały opublikowane gdzie indziej.

11. Na stronie internetowej ITF od maja 2022 będą publikowane zwycięskie zgłoszenia. ITF dołoży wszelkich starań, korzystając z podanych danych kontaktowych,  aby skontaktować się ze zwycięskimi fotografami przed tym ogłoszeniem.

 

Wytyczne dotyczące zgłoszeń

Poszukujemy efektownych i intersujących fotografii, które umożliwią ludziom wgląd w warunki życia i pracy pracowników transportu.

Ten konkurs jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich pracowników transportu, którzy ukończyli 18 lat. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia.

Zdjęcia można nadsyłać w dowolnym stylu, od portretów pracowników poprzez zdjęcia osób w pracy, po zdjęcia lotnicze i dronowe, sceny  związane z transportem – o ile zdjęcia są najwyższej jakości i mają największy możliwy rozmiar pliku.

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na uzyskanie odpowiednich zgód od osób na twoich zdjęciach a tam, gdzie jest to przydatne, na dołączenie podpisów i opisów do zdjęć.

 

Względy techniczne

Upewnij się, że masz dowody potwierdzające Twój status pracownika transportu. Na przykład dokumenty członkowskie, identyfikator lub list polecający od uznanego pracodawcy z wyraźnie widocznym Twoim imieniem i nazwiskiem.

Potrzebujemy obrazów o jakości nadającej się do druku, dlatego podczas zapisywania i przesyłania plików należy podać największy możliwy rozmiar (np. przez zapisanie w telefonie „rzeczywisty rozmiar”).

 

Tłumaczenie artykułu ze strony internetowej ITF z dnia 27.01.2022 roku.

Aktualności, wydarzenia

2023-06-02
Andrzej Kościk Przewodniczącym Rady Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność"
2023-05-12
Ministerstwo Infrastruktury poinformowało nas, że obywatel Polski posiadający ważny paszport, w tym marynarze zamierzający zejść na ląd, są uprawnieni do bezwizowego wjazdu oraz przebywania na terytorium Brazylii przez okres 90 dni.
2023-04-25
Zmiany w Brazylii, które mogą dotknąć polskich marynarzy
2023-04-14
Dzięki armatorom i związkom zawodowym marynarze i rybacy na statkach skorzystają z nowego przewodnika medycznego
2023-03-30
Rządy musza wyciągnąć wnioski z pandemii - raport morski
2023-03-23
2 kwietnia w Warszawie w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II przejdzie Marsz Papieski. Jesteśmy mu to winni!
2023-03-22
Banner z wizerunkiem św. Jana Pawła II zawisł na budynku Solidarności i Bazylice św. Brygidy w Gdańsku
2023-02-17
Wysyłamy pocztówki do Ambasady Białorusi
2023-01-30
Dubaj: dzięki ITF uwolniono kapitana statku Ocean Trader ale by odzyskać wolność musiał sprzedać dom
2023-01-26
Ukraina: konflikt wzmocnił solidarność
2023-01-12
Unijne regulacje ws. płacy minimalnej po myśli "Solidarności". Piotr Duda - to nasz duży sukces!
2022-12-22
Życzenia świąteczno-noworoczne
2022-12-09
Nowe wydanie Biuletynu Morskiego Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność"
2022-12-08
W ważnych sprawach żeglugowcy mówią jednym głosem: należy utrzymać pakt związki-przemysł aby kontynuować ducha współpracy, podobnie jak to miało miejsce podczas pandemii
2022-10-20
Ankieta ws zabezpieczenia społecznego polskich marynarzy