Polski Komitet Koordynacyjny Morskich Afiliantów ITF ds kampanii FOC i POC wspiera naród ukraiński, pracowników transportu, członków ukraińskiego związku zawodowego MTWTU i członków ich rodzin

2022-02-28

W obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę dnia 25.02.2022 roku Polski Komitet Koordynacyjny Morskich Afiliantów (PKKMA) ds kampanii FOC i POC wysłał do Oleg Grigoryuk - Przewodniczącego MTWTU - słowa wsparcia i zadeklarował swoją pomoc.

W skład PKKMA ds kampanii FOC i POC wchodzą polskie związki zawodowe afliowane w ITF (Międzynarodowa Fedearcja Transportowców) i ETF (Europejska Federacja Transportowców):

1. Federacja Związków Zawodowych Marynarzy i Rybaków
  2. Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność"
  3. Krajowa Sekcja Portów Morskich NSZZ "Solidarność"
  4. Ogólnopolski Związek Zawodowy Oficerów i Marynarzy

Otrzymaliśmy odpowiedź od Oleg Grigoryuk - Przewodniczący MTWTU, którego pełną treść zamieszczamy TUTAJ