Solidarność w Ryanair

2018-10-02

Informujemy, iż w ramach kampanii Fair Transport Europe, silnie popieranej przez Krajową Sekcję Morską, dołączyli do Solidarności zrzeszeni pracownicy z Ryanair.

10 września zarejestrowano  organizację związkową zrzeszającą 28 pracowników. Polska jest kolejnym krajem, z którego pracownicy postanowili się zrzeszyć i zawalczyć o swoje prawa pracownicze.  Odbywało się to w czasie ogólnoeuropejskich akcji strajkowych, podczas których Ryanair groził, iż przeniesienie części swoich usług do Polski aby ominąć żądania podnoszące przez strajkujących z innych krajów europejskich.

Sekretarz generalny ITF, Stephen Cotton powiedział: „Gratulujemy pracownikom Ryanair z Polski w tym osiągnięciu. Jest to motywujący  przykład międzynarodowego ruchu związkowego, który jest w stanie razem zawalczyć przeciwko nieuczciwym praktykom ze strony pracodawców jak i powstawaniu nowych Związków Zawodowych”.

Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków gratuluje pierwszego zwycięstwa czyli utworzenia Związku Zawodowego i życzy dalszych sukcesów w trudnej bitwie o prawa europejskich pracowników lecz także czasami w zwykłej walce o przetrwanie.

T.L.

Fot. J.Wolniak Region Dolny Śląsk

2019-04-24
Nowy Biuletyn Morski Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność"
2019-04-18
Blumenthal na celowniku ITF
2019-04-17
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy Andrzej Kościk - Przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność"
2019-04-09
Parlament Europejski głosuje za reformami dotyczącymi minimalnego poziomu szkolenia marynarzy
2019-04-04
Opinia Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność" w sprawie projektu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawy o pracy na morzu
2019-03-26
Konferencja Fair Transport
2019-03-19
Europejska Federacja Transportowców (ETF) protestuje przeciwko wykluczeniu marynarzy i rybaków z dyrektywy UE.
2019-03-04
Zmiany podatkowe dla polskich marynarzy
2019-03-01
Polski Komitet Koordynacyjny wspiera kampanię Fair Transport
2019-02-27
Co to jest Kampania Europa Fair Transportu?
2019-02-05
Rezolucja wspierająca NSZZ "Solidarność" w Gdynia Container Terminal S.A.
2019-01-31
Jak bronić standardów pracy na bałtyckich promach? Międzynarodowo ...
2019-01-22
Projekty ws podatków i ubezpieczeń społecznych polskich marynarzy