Solidarność w Ryanair

2018-10-02

Informujemy, iż w ramach kampanii Fair Transport Europe, silnie popieranej przez Krajową Sekcję Morską, dołączyli do Solidarności zrzeszeni pracownicy z Ryanair.

10 września zarejestrowano  organizację związkową zrzeszającą 28 pracowników. Polska jest kolejnym krajem, z którego pracownicy postanowili się zrzeszyć i zawalczyć o swoje prawa pracownicze.  Odbywało się to w czasie ogólnoeuropejskich akcji strajkowych, podczas których Ryanair groził, iż przeniesienie części swoich usług do Polski aby ominąć żądania podnoszące przez strajkujących z innych krajów europejskich.

Sekretarz generalny ITF, Stephen Cotton powiedział: „Gratulujemy pracownikom Ryanair z Polski w tym osiągnięciu. Jest to motywujący  przykład międzynarodowego ruchu związkowego, który jest w stanie razem zawalczyć przeciwko nieuczciwym praktykom ze strony pracodawców jak i powstawaniu nowych Związków Zawodowych”.

Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków gratuluje pierwszego zwycięstwa czyli utworzenia Związku Zawodowego i życzy dalszych sukcesów w trudnej bitwie o prawa europejskich pracowników lecz także czasami w zwykłej walce o przetrwanie.

T.L.

Fot. J.Wolniak Region Dolny Śląsk

2021-12-02
Wystąpienie Strony Pracowników Zespołu Trójstronnego ds Żeglugi i Rybołówstwa Morskiego do Ministra Finansów