Solidarność w Ryanair

2018-10-02

Informujemy, iż w ramach kampanii Fair Transport Europe, silnie popieranej przez Krajową Sekcję Morską, dołączyli do Solidarności zrzeszeni pracownicy z Ryanair.

10 września zarejestrowano  organizację związkową zrzeszającą 28 pracowników. Polska jest kolejnym krajem, z którego pracownicy postanowili się zrzeszyć i zawalczyć o swoje prawa pracownicze.  Odbywało się to w czasie ogólnoeuropejskich akcji strajkowych, podczas których Ryanair groził, iż przeniesienie części swoich usług do Polski aby ominąć żądania podnoszące przez strajkujących z innych krajów europejskich.

Sekretarz generalny ITF, Stephen Cotton powiedział: „Gratulujemy pracownikom Ryanair z Polski w tym osiągnięciu. Jest to motywujący  przykład międzynarodowego ruchu związkowego, który jest w stanie razem zawalczyć przeciwko nieuczciwym praktykom ze strony pracodawców jak i powstawaniu nowych Związków Zawodowych”.

Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków gratuluje pierwszego zwycięstwa czyli utworzenia Związku Zawodowego i życzy dalszych sukcesów w trudnej bitwie o prawa europejskich pracowników lecz także czasami w zwykłej walce o przetrwanie.

T.L.

Fot. J.Wolniak Region Dolny Śląsk

2019-08-13
IBF (International Bargaining Forum - Międzynarodowe Forum Negocjacyjne) zgadza się uznać Cieśninę Hormuz tymczasową strefą podwyższonego ryzyka
2019-08-12
ZUS ws systemu zabezpieczenia społecznego polskich marynarzy pracujących na statkach NIS
2019-08-06
Nautilius i ITF wzywają do pilnego zwolnienia zajętego brytyjskiego tankowca i jego załogi
2019-06-24
Stanowisko Rady Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność" w sprawie 30-rocznicy utworzenia KSMMiR NSZZ "Solidarność"
2019-06-14
4 tysiące osób podpisało petycję w obronie portowca! Czekamy jeszcze na Ciebie.
2019-06-05
Sekcja Dokerów ITF (Międzynarodowa Federacja Transportowców) i ETF (Europejska Federacja Transportowców) wspiera NSZZ "Solidarność" GCT S.A.
2019-05-27
Porozumienie pomiędzy Polską i Norwegią w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do polskich marynarzy zatrudnionych na statkach NIS ...
2019-05-16
Marynarze i portowcy z NSZZ "Solidarność" wsparli australijskich marynarzy
2019-05-10
Livia Spera - nowo wybranym tymczasowym Sekretarzem Generalnym Europejskiej Federacji Transportowców (ETF)
2019-04-24
Nowy Biuletyn Morski Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność"
2019-04-18
Blumenthal na celowniku ITF
2019-04-09
Parlament Europejski głosuje za reformami dotyczącymi minimalnego poziomu szkolenia marynarzy
2019-04-04
Opinia Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność" w sprawie projektu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawy o pracy na morzu
2019-03-26
Konferencja Fair Transport
2019-03-19
Europejska Federacja Transportowców (ETF) protestuje przeciwko wykluczeniu marynarzy i rybaków z dyrektywy UE.