Stanowisko Rady Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność" w sprawie 30-rocznicy utworzenia KSMMiR NSZZ "Solidarność"

2019-06-24

Poniżej publikujemy Stanowisko Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność" (KSMMiR NSZZ "Solidarność") przyjęte przez Radę Sekcji w dniu 28.05.2019 roku z okazji 30-rocznicy utworzenia KSMMiR NSZZ "Solidarność".

KSMMiR NSZZ "S"

Stanowisko Rady KSMMiR NSZZ „Solidarność” nr 2/XI/05/2019

w sprawie 30-rocznicy utworzenia KSMMiR NSZZ „Solidarność”

Dnia 5 maja 1989 roku jednostki organizacyjne NSZZ „Solidarność” marynarzy i rybaków utworzyły komitet założycielski Sekcji Morskiej NSZZ „Solidarność”.

W 30-rocznicę utworzenia Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ „Solidarność” Rada Sekcji wyraża uznanie i podziękowanie wszystkim członkom NSZZ „Solidarność”, założycielom, delegatom i przedstawicielom organizacji NSZZ „Solidarność”:

•          Polskiej Żeglugi Morskiej
  •          Polskich Linii Oceanicznych
  •          Przedsiębiorstwa Przemysłowo-Usługowego i Rybołówstwa Morskiego „TRANSOCEAN”
  •          Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich GRYF
  •          Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich ODRA
  •          Polskiej Żeglugi Bałtyckiej
  •          Polskiego Ratownictwa Okrętowego
  •          Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich DALMOR
  •          BARKA Przedsiębiorstwo Połowów i Usług Rybackich

za wierność ideałom NSZZ „Solidarność” i wkład pracy w tworzenie KSMMiR NSZZ „Solidarność”.

2019-08-13
IBF (International Bargaining Forum - Międzynarodowe Forum Negocjacyjne) zgadza się uznać Cieśninę Hormuz tymczasową strefą podwyższonego ryzyka
2019-08-12
ZUS ws systemu zabezpieczenia społecznego polskich marynarzy pracujących na statkach NIS
2019-08-06
Nautilius i ITF wzywają do pilnego zwolnienia zajętego brytyjskiego tankowca i jego załogi
2019-06-24
2019-06-14
4 tysiące osób podpisało petycję w obronie portowca! Czekamy jeszcze na Ciebie.
2019-06-05
Sekcja Dokerów ITF (Międzynarodowa Federacja Transportowców) i ETF (Europejska Federacja Transportowców) wspiera NSZZ "Solidarność" GCT S.A.
2019-05-27
Porozumienie pomiędzy Polską i Norwegią w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do polskich marynarzy zatrudnionych na statkach NIS ...
2019-05-16
Marynarze i portowcy z NSZZ "Solidarność" wsparli australijskich marynarzy
2019-05-10
Livia Spera - nowo wybranym tymczasowym Sekretarzem Generalnym Europejskiej Federacji Transportowców (ETF)
2019-04-24
Nowy Biuletyn Morski Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność"
2019-04-18
Blumenthal na celowniku ITF
2019-04-09
Parlament Europejski głosuje za reformami dotyczącymi minimalnego poziomu szkolenia marynarzy
2019-04-04
Opinia Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność" w sprawie projektu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawy o pracy na morzu
2019-03-26
Konferencja Fair Transport
2019-03-19
Europejska Federacja Transportowców (ETF) protestuje przeciwko wykluczeniu marynarzy i rybaków z dyrektywy UE.