Krajowa Sekcja Morska
Marynarzy i Rybaków

NSZZ Solidarność

Po wielu prośbach o pomoc do władz Indonezji - ostatecznie wydano zgodę na awaryjną ewakuację medyczną marynarza

2020-04-21

Władze Indonezji, z powodu ograniczeń wprowadzonych w tym kraju z powodu COVID-19, odrzuciły wiele wniosków o medyczną ewakuacje niezbędna do uratowania życia 45-letniego rosyjskiego marynarza na pokładzie statku "WL Palekh".

Podmiany załogi i prawa oraz obowiązki wynikające z kontraktu

2020-04-20

Zeszłotygodniowe oświadczenie Specjalnego Trójstronnego Komitetu MOP dotyczącego Konwencji o Pracy na Morzu (w którym reprezentowani są marynarze, pracodawcy morscy i przedstawiciele państw członkowskich UE) dokładnie określiło aktualną sytuację, mówiąc:

Wydanie specjalne "Biuletynu Morskiego" KSMMiR NSZZ "Solidarność"

2020-04-17

Przekazujemy specjalne wydanie "Biuletynu Morskiego" Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność" w całości poświęcone koronawirusowi.

ITF utworzył specjalną mapę z informacjami dla marynarzy

2020-04-15

Międzynarodowa Federacja Transportowców - ITF utworzył specjalną mapę pokazującą wpływ ograniczeń COVID-19 na kraje i porty na całym świecie.

COVID-19 - P&I, FSC, PSC, WHO - szybki przegląd

2020-04-14

Międzynarodowa Organizacja Pracy w obliczu COVID-19 uważa, iż sprawy zdrowia marynarzy muszą być traktowane priorytetowo ...

Biuletyn Morski KSMMiR NSZZ "Solidarność"

2020-04-14

Przekazujemy naszym czytelnikom najnowsze wydanie Biuletynu Morskiego Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność".

Życzenie świąteczne

2020-04-09

Wielkanoc to czas zadumy, wyciszenia, wypoczynku i prawdziwej radości. Życzę, aby ten wyjątkowy czas stał się źródłem wzmacniania ducha ...

Informacja MGMiŻŚ ws kwarantanny dla marynarzy pracujących w systemie "wysadkowym"

2020-04-09

W związku z zapytaniami dot. sytuacji marynarzy pracujących w systemie "wysadkowym" na statkach uprawiających żeglugę poza polskimi portami (np. w systemie 2 tygodnie na statku, 2 tygodnie na lądzie), przekraczającymi granicę lądową celem wjazdu na terytorium RP, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (MGMiŻŚ) informuje ...

Ważne informacje ws kwarantanny dla marynarzy

2020-04-09

W związku ze zgłaszanymi wątpliwościami dot. stosowania rozporządzenia z dnia 31 marca 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w zakresie kwarantanny marynarzy, poniżej przedstawiamy informacje Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (MGMiŻŚ) dot. jego stosowania po roboczej konsultacji MGMiŻŚ ze Strażą Graniczną (SG).

Wspólne oświadczenie Międzynarodowej Izby Żeglugi (ICS) oraz Międzynarodowej Federacji Transportowców (ITF)

2020-04-08

Około 90% światowego handlu jest transportowane drogą morską, która stanowi siłę napędową globalnej gospodarki i uzależniona jest od 2 milionów marynarzy i personelu morskiego, którzy obsługują statki na całym świecie.

Uwagę mediów przyciąga wołanie marynarzy o pomoc w związku z niebezpieczeństwem laszowania na morzu

2020-04-06

Zajmujący się transportem Container News ujawnił niebezpieczne praktyki, które zagrażają życiu marynarzy.

Kluczowi pracownicy mogą nas chronić tylko wtedy, gdy my ich ochronimy

2020-03-31

Światowi liderzy związków zawodowych Sharan Burrow, sekretarz generalny Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych (ITUC) i Stephen Cotton, sekretarz generalny Międzynarodowej Federacji Transportowców (ITF) piszą o znaczeniu ochrony pracowników łańcucha dostaw podczas pandemii COVID-19.

Uaktualniona wersja "Wytycznych dotyczących przedłużenia ważności morskich dokumentów marynarzy w okresie ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym COVID-19"

2020-03-27

Informujemy, że Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zaktualizowało wersję "Wytycznych dotyczących przedłużenia ważności morskich dokumentów marynarzy w okresie ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym COVID-19". Pisaliśmy o tym 20 marca br.

Wyobraź sobie świat, jeśli potrafisz

2020-03-25

LIST OTWARTY OD 1,6 MLN MARYNARZY NA ŚWIECIE - życie marynarza: "niewidzialna" siła robocza, która napędza handel światowy.