Krajowa Sekcja Morska
Marynarzy i Rybaków

NSZZ Solidarność

Pierwszy w historii ITF konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

2022-08-05

Pierwszy w historii konkurs fotograficzny ITF postawił przed pracownikami transportu wyzwanie aby uchwycić rzeczywistości integralnej roli, jaką odgrywają w funkcjonowaniu naszego świata.

Otrzymaliśmy setki niesamowitych zdjęć i wpisów od pracowników transportu z całego świata – pokazujących ich pracę, wzloty, upadki i wszystko to, co znajduje się  pomiędzy.

 

Po wielu naradach nasi jurorzy wybrali zwycięskie i wysoko ocenione zdjęcia, wybrane ze względu na to, jak wyjątkowo ukazują, czym jest bycie pracownikiem transportu.

 

Pierwsze miejsce: Israel C Garbo, „A woman in action”

Gratulacje dla kadeta Izraela C Garbo za zdobycie pierwszego miejsca w kategorii „Kobieta w akcji”. Zdjęcie zrobione na statku Maersk Line a kobieta na zdjęciu to Lyra Vargas, marynarz w drodze z Morza Śródziemnego na Ocean Indyjski przez Kanał Sueski. Załoga przygotowuje statek przed wejściem do obszaru zagrożonego wysokim ryzykiem piractwa. Sędziowie byli zachwyceni tym, w jaki sposób Izrael był w stanie uchwycić uduchowioną minę Lyry na tle statku na morzu i w niebezpieczeństwie.

 

Drugie miejsce: Viridiana Gómez, Empowering Feeling working as a longshore”

Wpis Viridiany Gómez pt. „Empowering feeling working as longshore”, zrobiony w Stewart w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. „Niezależnie od wszystkiego, zawsze jest uśmiech na jej twarzy”.

 

Wspólne trzecie miejsce: June D Famur „Rope of hope” i Karlo Immanuelle D Garcia „Let’s colour our Dreams”

Inżynier mechanik June D Famur przedstawił autoportret „Lina nadziei”. Na zdjęciu June z liną przewieszoną przez ramię w pracy w Indonezji. Smuga światła padająca na jego twarz i rozświetlająca dym unoszący się w powietrzu to dla niego odzwierciedlenie światła, którym dla niego jest jego rodzina: „Moja rodzina czeka na mnie, to rodzina, która daje mi siłę do żeglowania i powoduje, że na końcu najciemniejszych czasów zawsze jest światło”.

 

Wpis marynarza Karlo Immanuelle D Garcii „Pokolorujmy nasze sny” przedstawia pracownika malującego ładownię w Qinhuangdao w Chinach za pomocą jaskrawoczerwonej farby i żółtego sprzętu z dopiskiem: "Ciężka praca się opłaca."

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione zdjęcia można obejrzeć na stronie www.itfglobal.org