Nowe wydanie Biuletynu Morskiego

2018-12-14

Przekazujemy do Państwa rąk kolejne wydanie Biuletynu Morskiego.

W tym numerze relacjonujemy Państwu fakt uczestniczenia Redakcji Biulet w konferencji prasowej, dotyczącej zapomnianego jachtu Polonez, która została zorganizowana przez pasjonatów żeglarstwa i przy udziale Kapitana Krzysztofa Baranowskiego, Kapitana Bruno Salcewicza i Kapitana Filipa Gruszczyńskiego oraz twórców dokumentalnego filmu o tej utytułowanej, polskiej jednostce.

Ponadto polecamy uwadze i zapraszamy do przeczytania w naszym kwartalniku:
• O zakresie działalności Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ Solidarność, afiliowanej w ITF i ETF.
• O działalności ITF i braku tolerancji na zaniżanie płac marynarzy.
• O Kongresie ITF, który odbył się w dniach 14 – 20 października 2018 r.w Singapurze
• O zmianie na stanowisku Szefa Seafarers Trust ITF.
• O najnowszych działaniach Europejskiej Federacji Transportowców.
• W stałym cyklu porad dla marynarzy rozpoczynamy temat malarii, próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje nadzór nad lekami ordynowanymi marynarzom na malarię.
• Informujemy o procedurze składania skarg przez marynarzy w oparciu o zasady przewidziane w Konwencji MLC.
• O historii powstania Międzynarodowej Federacji Transportowców.
• Umieściliśmy jak zawsze zaktualizowaną listę wszystkich Inspektorów ITF na świecie, do których w każdej chwili można się zwrócić o pomoc w razie kłopotów na burcie, warto powołać się na fakt przynależności do związku afi liowanego w ITF. Zabierz ją koniecznie ze sobą na statek.
Zachęcamy do skorzystania z możliwości sięgnięcia po wcześniejsze wydania Biuletynu Morskiego i korzystania z cyfrowego dostępu do zbioru Biuletynu, wystarczy zeskanować kod QR z okładki.

2019-08-13
IBF (International Bargaining Forum - Międzynarodowe Forum Negocjacyjne) zgadza się uznać Cieśninę Hormuz tymczasową strefą podwyższonego ryzyka
2019-08-12
ZUS ws systemu zabezpieczenia społecznego polskich marynarzy pracujących na statkach NIS
2019-08-06
Nautilius i ITF wzywają do pilnego zwolnienia zajętego brytyjskiego tankowca i jego załogi
2019-06-24
Stanowisko Rady Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność" w sprawie 30-rocznicy utworzenia KSMMiR NSZZ "Solidarność"
2019-06-14
4 tysiące osób podpisało petycję w obronie portowca! Czekamy jeszcze na Ciebie.
2019-06-05
Sekcja Dokerów ITF (Międzynarodowa Federacja Transportowców) i ETF (Europejska Federacja Transportowców) wspiera NSZZ "Solidarność" GCT S.A.
2019-05-27
Porozumienie pomiędzy Polską i Norwegią w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w stosunku do polskich marynarzy zatrudnionych na statkach NIS ...
2019-05-16
Marynarze i portowcy z NSZZ "Solidarność" wsparli australijskich marynarzy
2019-05-10
Livia Spera - nowo wybranym tymczasowym Sekretarzem Generalnym Europejskiej Federacji Transportowców (ETF)
2019-04-24
Nowy Biuletyn Morski Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność"
2019-04-18
Blumenthal na celowniku ITF
2019-04-09
Parlament Europejski głosuje za reformami dotyczącymi minimalnego poziomu szkolenia marynarzy
2019-04-04
Opinia Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność" w sprawie projektu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawy o pracy na morzu
2019-03-26
Konferencja Fair Transport
2019-03-19
Europejska Federacja Transportowców (ETF) protestuje przeciwko wykluczeniu marynarzy i rybaków z dyrektywy UE.