Krajowa Sekcja Morska
Marynarzy i Rybaków

NSZZ Solidarność

Kobiety w obszarze transportu - Europejska Platforma dla zmian w transporcie

Krajowa Sekcja Morska przyłączyła się do Kampanii dla równych szans w transporcie. W związku z profilem naszej działalności skupiamy się na transporcie morskim.

Związkowcy z GCT chcą układu zbiorowego

Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Gdynia Container Terminal SA, w środę 14 lutego br. powiesiła związkowe flagi i baner na płocie firmy. Jest to forma protestu, bowiem od 25 kwietnia 2017 r. związkowcy nie mogą się doprosić, aby Zarząd GCT S.A. przystąpił do oczywistych negocjacji zakładowego układu zbiorowego pracy z "Solidarnością". W październiku ub.r. "S" weszła w spór zbiorowy z kierownictwem GCT, który może doprowadzić do strajku.

Marynarskie Umowy o Pracę (SEA) - Seafarers Employment Agreement - obejmuje zarówno umowę o pracę jak i artykuły umowy

Warunki zatrudnienia. Normy MLC, 2006, dotyczące SEA, przewidują SEA na czas nieokreślony. Uwzględniając Normę w sprawie repatriacji i Normę dotyczącą uprawnień urlopowych; rozumie się, że MLC, 2006 ustanawia pewne ograniczenia co do okresu nieprzerwanej służby na statku...

Życzenia Wielkanocne

2018-03-25

Niechaj miłość Zmartwychwstałego Chrystusa staje się źródłem siły, mocy i wiary na każdą chwilę dnia. Zdrowych, spokojnych i pogodnych świąt wielkanocnych życzy Andrzej Kościk, Przewodniczący Rady KSMMiR NSZZ Solidarność.

Trafiać do bezpiecznych portów

Dziękuję za wasze zaufanie. Tego zaufania będę potrzebował także w nowej kadencji. Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków NSZZ ?Solidarność? to nasze wspólne dobro. Zamierzam kontynuować dobre rzeczy, które były w poprzedniej kadencji. Było ich sporo, świadczy o tym choćby sprawozdanie liczące 250 stron. Były na pewno i złe, ale wychodzę z założenia, że trzeba szukać porozumienia, budować zaufanie. W taki też sposób będę się starał działać i w nowej kadencji ? mówił po ogłoszeniu wyników nowo wybrany przewodniczący Sekcji Andrzej Kościk podczas Walnego Zebrania Delegatów, które odbyło się 10 maja w Sali BHP w Gdańsku.

Postulaty organizacji marynarzy

Dnia 9 maja 2018 roku Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (KGMiŻŚ) uchwaliła dezyderat skierowany do Rady Ministrów w sprawie systemu zabezpieczenia społecznego oraz podatków marynarzy i rybaków. Wieloletnie działania i inicjatywy strony pracowników Zespołu Trójstronnego ds. Żeglugi i Rybołówstwa Morskiego (Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków NSZZ ?Solidarność?, OZZOiM oraz FZZMiR) w sprawie zabezpieczenia społecznego i podatków polskich marynarzy zaczynają przynosić konkretne efekty.