Krajowa Sekcja Morska
Marynarzy i Rybaków

NSZZ Solidarność

Rządy muszą działać aby sprowadzić marynarzy do domu

2020-07-01

Rządy są w stanie rozwiązać rosnący kryzys humanitarny i muszą podjąć działania w celu sprowadzenia marynarzy do domu i umożliwienia ich następcom dołączenia do statków.

Otwarty przekaz od głównych związków zrzeszonych w ITF, dostarczających pracowników oraz światowych marynarzy i społeczności międzynarodowej

2020-06-30

Wyścig, aby opracować odpowiedź na skontrolowanie wirusa Covid-19, ochronić ludzi i zapewnić ulgę podniszczonym gospodarkom, jest pilnym priorytetem.

Ich historia: marynarze, aby powrócić do domu, podejmują strajk głodowy w Tilbury

2020-06-29

ITF pomaga porzuconej załodze w Tilbury i Bristolu. Cztery miesiące bez wynagrodzenia i 48 godzin bez jedzenia - 47 marynarzy u wybrzeży Wielkiej Brytanii rozpaczliwie pragnie wrócić do domu, do swoich rodzin.

DZIEŃ MARYNARZA 2020: Pozwólcie im jechać do domu!

2020-06-25

Wydaje się, że wszyscy zdają sobie sprawę z tej sytuacji: z powodu COVID-19 i ograniczeń w podróżowaniu marynarze na całym świecie mają trudności w zastąpieniu ich przez nowe załogi i repatriacji.

Kryzys związany z podmianami załóg: wspólne oświadczenie ITF i JNG

2020-06-23

Od wybuchu pandemii Covid-19 ITF (Międzynarodowa Federacja Transportowców) i JNG (Wspólna Grupa Negocjacyjna) wraz z Międzynarodową Izbą Żeglugi pracowały niestrudzenie nad znalezieniem rozwiązania problemu podmiany załóg.

W krytycznym momencie kryzysu związanego z podmianami załogi marynarze na świecie z zadowoleniem przyjmują wsparcie papieża Franciszka

2020-06-22

W środę papież Franciszek opublikował oświadczenie wideo, w którym oddał hołd marynarzom i rybakom oraz wyraził uznanie za ich trud ponoszony z powodu pandemii COVID-19.

Kampania w mediach społecznościowych - akcja dla marynarzy

2020-06-19

KRYZYS POMIAN ZAŁOGI - PODZIEL SIĘ SWOIMI DOŚWIADCZENIAMI - NAJWYŻSZY CZAS ABY RZĄDY USŁYSZAŁY TWÓJ GŁOS - POMÓŻ NAM POMÓC SOBIE

Komunikat ITF do marynarzy: Już wystarczy, teraz podmiana załogi

2020-06-17

Marynarze, wiemy, że Wy i Wasi bliscy oraz przyjaciele mają już dość.

Marynarz kluczowym pracownikiem transportu - wniosek strony pracowników

2020-06-16

Dnia 15 czerwca br. strona pracowników Zespołu Trójstronnego ds Żeglugi i Rybołówstwa Morskiego, w skład której wchodzi Krajowa Sekcja Morska Marynarzy i Rybaków NSZZ "Solidarność", FZZMiR oraz OZZOiM, wystąpiła do Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie uznania marynarzy z kluczowych pracowników transportu.

W solidarności z marynarzami i ich rodzinami

2020-06-05

Wszechstronnie i wyczerpująco media przedstawiły niedogodności zamknięcia ludzi w domach, przeniesienia edukacji i pracy do sieci elektronicznej obsługiwanej z własnego mieszkania. Wszyscy poczuli, czym jest "uwięzienie", izolacja i lęk przed kontaktem z drugim człowiekiem. W tym światowym doświadczeniu pandemii koronawirusa trzeba zobaczyć jeszcze jeden jej aspekt. Nie możemy zapominać o marynarzach na statkach, którzy pracują tam dniem i nocą, a dla których epidemiczny rygor jest szczególnie dotkliwy.

COVID-19: Przemysł żeglugowy powtarza żądania podjęcia działań przez Komisję Europejską w sprawie umożliwienia zmian w załogach

2020-06-04

W oczekiwaniu na dzisiejsze (od red. 04.06.2020 roku) spotkanie ministrów transportu i jutrzejsze (od red. 05.06.2020 roku) spotkanie ministrów spraw wewnętrznych ETF i ECSA, wraz z międzynarodowym stowarzyszeniem żeglugi pasażerskiej (Cruise Line International Associacion) i Światową Radą Żeglugi (WSC), skierowały wspólny list do ministrów.

Ankieta dla marynarzy !!!

2020-05-29

Jeśli jesteś marynarzem, który musiał przedłużyć swój kontrakt / pobyt na statku ze względu na zamknięte granice i ograniczenia podróży, oraz potrzebujesz podmiany ta ankieta jest dla CIEBIE!

MOP, IMO i ICAO wzywają rządy do wspólnego działania w sprawie zmian załogi oraz uznania statusu "kluczowego pracownika"

2020-05-29

Liderzy najważniejszych na świecie władz morskich, lotniczych i do spraw pracy wydali wspólne oświadczenie wzywające rządy do ułatwienia zmian w załogach oraz uznanie milionów pracowników w krytycznych, z powodu obecnej pandemii, branżach za "pracowników kluczowych".

ONZ musi przekonać rządy do przyjęcia protokołów dotyczących zmian załogi lub zaryzykować "katastrofę humanitarną".

2020-05-25

Światowi liderzy przemysłu i żeglugi wezwali Sekretarz Generalnego ONZ, żeby przekonał 193 państwa członkowskie do pilnego działania w celu uniknięcia "kryzysu humanitarnego" spowodowanego zatrzymaniem na całym świecie ponad 200 000 przemęczonych i wyczerpanych psychicznie marynarzy, którzy utknęli w pracy na swoich statkach i nie są w stanie zakończyć swoich obowiązków.

Petycja on-line dot. marynarzy

2020-05-25

Jak wiecie ITF - Międzynarodowa Federacja Transportowców - niestrudzenie pracuje nad tym, aby ułatwić podmiany załogi tak aby podmiany te powróciły do stanu w miarę podobnego do normalnego.